VIPP x STUDIO KO

„Meie jaoks esindab Vipp põhjamaad oma disaini ja tööstuslikkusega, samal ajal kui meie Studio KO-s toome esile hoopis teistsuguse tundlikkuse, ammutades inspiratsiooni iidsetest kultuuridest, kuna meie juured on lõunas.“

- Karl Fournier, Studio KO kaasasutaja

Studio KO tõi oma puudutuse Vipp’i külalistemajade kollektsiooni

Taani disaini lipulaeva Vipp iseloomustavad sõnad, nagu kvaliteet, funktsionaalsus, ajatus ning kindlasti ka alumiinium. 3daysofdesign raames see mitmekülgne bränd kutsus Marrakechis ja Pariisis tegutseva arhitektuuribüroo Studio KO projekteerima lühiajalist külalistemaja Kopenhaagenis Vipp’i peakorteri sisehoovis asuvasse restaureeritud garaaži. Tegemist on arhitektuuriduo Karl Fournier' ja Olivier Marty esimese ettevõtmisega Skandinaavia pinnal.

See on ootamatu rendez-vous, mis tõi meile siin Novelis lausa pisarad silma, sest oleme pikaaegsed Studio KO austajad ning ootasime koostöö tulemusi väga! 


Sümbioosist lähemalt…

Garaaži sisenedes olime teleporteeritud Araabiamaade müstilisse, vürtside maailma. Maheda suitsu kuue sees sündinud sisustus ja sisekujundus kehastas kontrasti Skandinaavia disaini puhaste joonte ja traditsioonilise käsitöö orgaanilisema kvaliteedi vahel.

Duo kaasamine tähendas ka mitmeid eriväljaandelisi tooteid, mis said endale studioko’liku ilme. Uues kuues võis leida näiteks pöörlevad toolid, tugitoolid, diivanid, prügikastid ja diivanid. Tähtsaks märksõnaks võis pidada vaske.

Studio KO kirjeldab materjali jägmiselt: „See on nii soe kui ka külm – külm metalli tõttu, soe oma värvi tõttu. Ja just nende omaduste vaheline pinge on see, mis meid huvitab, kuna see illustreerib ideed näiliselt vastandlike jõudude kohtumisest. See on ka mõnede esimeste köögiriistade materjal. Vaskprügikast kiirgab sädet, mis on tekkinud Skandinaavia disaini keerukuse ja meie varaseimate tegude ürgse olemuse kokkupõrkest.“

Neile, kes tunnevad Vippi tänast käekirja, võis see tunduda kui 180° muutus, kuid tegelikult pöördus Studio Ko tagasi Vippi juurte juurde. Jette Egelundi, Vippi teise generatsiooni omaniku jaoks oli vaske oma brändi toodetes nägemine kui ringi lõpetamine. Tema vanaisa – Vippi asutaja Holger Nielsen – oli vasksepp, kes tegi materjali oma kaubamärgiks.

Studio KO lõi oodi köögile – kohale, mis on nende kujutlusvõime jaoks väga keskne stardipunkt.

Üks Vippi kangelastoodetest, V1 köök, mis on tuntud oma täpsuse ja materiaalsuse poolest ning õhkub kaasaegset puhast minimalismi, on esitletud ootamatu vaskkattega ja seda raamib põletatud puit, mis on valmistatud iidsete puidukaitsetehnikate järgi. Nagu toiduvalmistaminegi, esindab ka see tulega puudutatud puit inimkonna arhailist algust.

Taaskord ühendati jõud legendaarse Prantsuse tekstiilimajaga Pierre Frey, kellega koos luuakse kangad, mis meenutavad iidset kultuuri. Käsitsi, traditsiooniliste kudumistehnikate abil!

Kes on Studio KO?

studio ko, vipp, 3daysofdesign, copenhagen design week, kopenhaagen, copenhagen events, danish design, taani disain, marocco architecture, novel design

Studio KO asutajad: Karl Fournier ja Olivier Marty.

Duo kohtus Pariisi Beaux-Artsi arhitektuurikoolis, millele järgnes stuudio loomine 2000. aastal. Alates sellest on Karl Fournier ja Olivier Marty rakendanud oma elementaarset lähenemist igas oma projektis. Klassikalisele haridusele tuginedes läheneb paar oma erialale globaalselt ja haaravalt, alates arhitektuurist kuni sisekujunduse, mööbli ja tootedisainini. Studio KO loob kaasaegset avalikku ja elamuarhitektuuri üle kogu maailma, inspireerituna paikadede isikupärasusest. Eelistades primaarseid ja arhailisi materjale – kivi, puitu, metalli ja nahka – loob stuudio katkematus pinges ruume.

Studio KO tähelepanuväärseim projekt – YSL muuseum Marokos

Studio KO oma Vipp’i projektiga 3daysofdesign raames Kopenhaagenis 2025

Doos inspiratsiooni Studio KO tehtud töödest